19.8.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Hyunnam Automotive rozšíří závod na Slovensku

Lokalita, výše investice, nová hala a technologie, rozšíření produktového portfolia, HR, načasování, klienti, investiční pobídky, uzavření obchodní kanceláře v Česku…
Vydáno: 4.12.2016 23:55

BRATISLAVA/ŽILINA (ČTK, Autofox) - Jihokorejský výrobce automobilových součástek Hyunnam Automotive plánuje investovat do rozšíření svých výrobních kapacit na Slovensku 16,9 milionu eur (450 milionů Kč), vyplývá z materiálu slovenského ministerstva hospodářství, které navrhlo firmě udělit investiční pobídky.

Hyunnam působí na Slovensku od roku 2014. Tehdy firma plánovala zaměstnat ve třech fázích 750 lidí (100+150+500). Produkce byla spuštěna v roce 2015. V současnosti v továrně ve městě Krásno nad Kysucou na pozemku o velikosti 31.575 m2 zaměstnává zhruba 90 lidí. Firma vyrábí v hale o velikosti 8500 m2 vstřikované plastové odlitky sedadel, palivového čerpadla a nárazníků.

Plánovaná investice firmy Hyunnam SK (Hyunnam.sk) počítá s více než zdvojnásobením výrobní kapacity v průmyslové zóně Krásno Park a s vytvořením 240 nových pracovních míst. Společnost chce oslovit lidi z okresu Čadca, kteří odcházejí za prací do Česka. Své produkty plánuje společnost dodávat i zákazníkům v Česku a Polsku. Dokončení investičního projektu je naplánováno na konec roku 2018.

Hyunnam SK rozšíří portfolio produktů o plastové moduly pro sedadla, interiérově-exteriérové časti, moduly pro exteriérové vybavení a moduly lampových častí. „Portfolio výrobků je potřebné přizpůsobovat parametrům zákaznických požadavků, čemuž odpovídá charakter nové investice,“ uvedla firma. Investice zahrnuje výstavbu nové výrobní haly a instalování nových technologií zaměřených na výrobu odlévaných komponentů.

„V rámci vývojového trendu v oblasti dodávek automobilových komponentů jsme maximálně využili strategii teritoriálního přibližování dodavatelských závodů k montážním závodům, čímž účelně snižujeme logistické náklady a zvýšíme flexibilitu v regionu finálních výrobců, jako jsou společnosti Kia Motors Slovakia a Hyundai Motor Manufacturing Czech,“ řekl Joo Yeol Lee, prokurista Hyunnam SK.

Slovenské ministerstvo hospodářství navrhlo vládě, aby poskytla firmě investiční pobídky v celkové výši 5,9 milionu eur (160 milionů Kč), a to hlavně v podobě úlevy na dani z příjmů.

Hyunnam působí po celém světě: Jižní Korea (Changwon), Čína (Shenyang; Peking), USA (Valley, Alabama), Mexiko (San Luis Potosí), Česko (Frýdek-Místek), Slovensko (Krásno nad Kysucou). Mezi zákazníky patří Hyundai, Hyundai Dymos, Hyundai Mobis, Hyundai Ind Co (HIC), Hanil E-hwa, Pyeong Hwa Automotive (PHA), Kwangjin, Mando, Coavis, General Motors (GM), Lear, Johnson Controls, Valeo. Obchodní společnost Hyunnam Czech je od dubna 2016 v likvidaci.

Související zprávy

Youngsan postaví závod na Slovensku, druhý v Evropě

Lokalita, výše investice, velikost haly, HR, načasování, produkty, klienti včetně Hyundai-Kia, obchodní aktivity v Česku…
Vydáno: 17.8.2014 22:56
VYBRANÉ ČLÁNKYNÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky14.321
Návštěvy6.852
Unikátní návštěvníci3.389
Zdroj: Google Analytics, červenec 2017