26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Yanfeng Automotive Interiors rozšiřuje technologické centrum na Slovensku

Jde o jedno z pěti R&D center firmy na světě. Výše investice, HR, načasování, pobídky od státu, nové oddělení testování, další aktivity firmy v této středoevropské zemi…
Vydáno: 10.1.2017 23:32

BRATISLAVA (ČTK, Autofox) - Dvě firmy z automobilového a strojírenského průmyslu plánují na Slovensku investovat více než 7 milionů eur (190 milionů Kč) do rozšíření výroby a do výzkumu, informovalo v prosinci 2016 slovenské ministerstvo hospodářství, které navrhlo investorům udělit státní pobídky.

Yanfeng Automotive Interiors, společný podnik americké společnosti Johnson Controls a čínské firmy Yanfeng Automotive Trim Systems, hodlá za 3,86 milionu eur (105 milionů Kč) rozšířit své technologické centrum v Trenčíně na západním Slovensku. Slovenská dceřiná firma se zde zaměřuje na výzkum a vývoj interiérových komponentů do automobilů, hlavně přístrojových desek, palubních systémů a jiných komponentů.

Do roku 2018 plánuje Yanfeng Slovakia Automotive Interior Systems vytvořit díky projektu 44 nových pracovních míst. Firma požádala stát o pobídky odpovídající 20 % hodnoty investice.

Yanfeng Automotive Interiors působí na Slovensku ve třech lokalitách (Bratislava, Trenčín, Námestovo). Aktuálně firma hledá v zemi 35 lidí, z toho 19 do obchodní kanceláře v Bratislavě, 13 do technologického centra v Trenčíně a 3 do závodu v Námestově.

V létě 2016 Yanfeng Slovakia Automotive Interior Systems otevřela v Trenčíně nové oddělení testování, řekl ředitel R&D centra Ivan Kebísek. Trenčín je jedno z pěti inženýrských center firmy na světě.

Rozšíření stávajícího závodu plánuje také rakouská společnost Hans Künz GmbH, která má na východním Slovensku továrnu na výrobu komponentů do jeřábů a pro vodní elektrárny. Hodnota nového projektu činí 3,71 milionu eur (100 milionů Kč) a díky záměru má vzniknout 40 pracovních míst. Více než 25 % hodnoty investice by firmě mohl stát kompenzovat formou pobídek, které Kuenz - SK získala již na dřívější investici na Slovensku.

Související zprávy

Yanfeng Automotive Interiors vybuduje v Česku druhý závod

Lokalita, velikost, HR, načasování, produkty, nábor pro 91. závod společného podniku firem Johnson Controls a SAIC, expanze první české továrny v Žatci, klienti, management…
Vydáno: 12.4.2016 03:05

Yanfeng Automotive Interiors zahájil činnost, evropské aktivity budou řízeny z Německa a Slovenska

Globální sídlo, plán růstu, generální ředitel, produkty a klienti, HR, R&D, web, profil českého závodu, investiční pobídky…
Vydáno: 11.11.2015 23:47
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017