26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Nissan začal nabízet fleetovým zákazníkům v Evropě nové služby konektivity

Platforma umožní propojení flotil, zařízení, zaměstnanců, klientů a procesů. Partner, výhody služby Nissan Connect Fleet, uvedení na český trh…
Vydáno: 7.3.2017 23:20

ROLLE/ALISO VIEJO (Autofox) - Japonská automobilka Nissan představila v Evropě ve spolupráci s americkou společností Telogis (Verizon Group) nabídku nových služeb a technologií připojení vozů firemních zákazníků. Nová služba NissanConnect Fleet na platformě Telogis nabízí zákazníkům propojení vozidel, personálu i pracovní činnosti. Cílem je zvýšit bezpečnost řidičů, poskytnout vyšší úroveň služeb a současně zlepšit udržitelnost i úspornost provozu, uvedl Nissan Europe.

„Nastal čas nabídnout firemním zákazníkům společnosti Nissan výhody spojené s propojením jejich podnikání. Propojení zákazníkům přinese transparentnost a inteligentní řízení provozu. Ať už půjde o větší bezpečnost a efektivitu pracovníků na silnici a v terénu, či o optimalizaci tras denní rozvážky, služba NissanConnect Fleet zcela změní způsob podnikání zákazníků,“ řekl Philippe Guerin-Boutaud, viceprezident Nissan Motor odpovědný za globální obchodní jednotku lehkých užitkových vozů.

Prostřednictvím továrně namontovaného hardwaru, respektive hardwaru namontovaného certifikovaným dealerem Nissan, připojí služba NissanConnect Fleet vozidlo k softwarové platformě Mobile Resource Management (MRM) společnosti Telogis. Tato platforma z každého vozidla získává a analyzuje data, která patří společnosti Nissan. Data obsahují informace o historii činnosti řidiče i vozidla. Platforma je potom mění na informace, ze kterých mohou různě velké společnosti vycházet při rozhodování, zmínila automobilka.

„Návratnost investice spojené s vestavěným připojením vozidel Nissan pocítí zákazníci téměř okamžitě,“ poznamenal Kevin Moore, viceprezident společnosti Telogis zodpovědný za globální prodej automobilovým prvovýrobcům.

Platformu Telogis MRM už k propojení svých vozových parků, zařízení, zaměstnanců, zákazníků a procesů probíhajících mimo firemní prostory používají ty největší a nejznámější společnosti na světě. Když software Telogis připojíte, optimalizuje a automatizuje práci i postupy a podpoří tak bezpečnost, produktivitu, hospodárnost i udržitelnost vaší společnosti bez ohledu na to, o jak velkou společnost jde, zmínil dále Nissan.

Služba NissanConnect Fleet na platformě Telogis je v Evropě k dispozici od podzimu 2016, uvedení v Česku je plánováno v roce 2017.

Zpočátku podporuje modely Juke, Qashqai, X-Trail, Pulsar, Navara, NV200, NT400 Cabstar, Leaf, e-NV200. Řada vozů se rozšíří, dodala automobilka.

Telogis (Telogis.com, Telogis.co.uk) spolupracuje i s dalšími automobilkami jako General Motors (Chevrolet, Cadillac, Buick, GMC), Ford, Volvo AB (Volvo, Mack), Daimler (Freightliner), Toyota (Hino Trucks), Isuzu.

Související zprávy

Ford Telematics: Ford představil v Evropě službu sledování a optimalizace provozu dodávkových flotil

Partner, možné úspory na pohonných hmotách, vzdálený přístup k diagnostickým údajům vozu, dostupnost na vybraných trzích…
Vydáno: 23.9.2014 23:02
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017