20.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Czechoslovak Group obnoví výrobu vozů Avia v Česku během několika týdnů

Úpravy v závodě v Přelouči, modernizovaný model s motory Cummins Euro 6, počáteční denní produkce, HR, logo…
Vydáno: 15.3.2017 02:19

PŘELOUČ (ČTK) - Český průmyslový holding Czechoslovak Group plánuje zahájení výroby středních nákladních vozů Avia v české Přelouči v druhé polovině jara 2017. V Přelouči bude vyrábět všechny typy včetně variant s pohonem všech kol. Vozy ponesou původní logo s letícím albatrosem, které měly už při založení firmy leteckými konstruktéry Benešem, Hajnem, Malým a Kochem v roce 1919.

„Výroba bude od začátku běžet v plném rozsahu, v roce 2017 by mělo vzniknout několik stovek vozů, což znamená produkci několika vozidel denně,“ sdělil ČTK mluvčí společnosti Andrej Čírtek. Do modernizovaných vozů se budou montovat pohonné jednotky Cummins splňující emisní normu Euro 6.

Do Přelouče se výroba přesouvá z dosavadního závodu v Praze - Letňany. Ten je pro potřeby firmy příliš velký a nerentabilní, v Praze ani nejsou kvalifikovaní pracovníci.

V současnosti se do Přelouče postupně stěhuje výrobní linka z Prahy. Avia Motors bude nově sídlit v prostorách patřících do Czechoslovak Group. V místních výrobních halách nyní technici a specialisté přizpůsobují interiéry a technologické zázemí pro novou výrobu a postupně instalují součásti linky. „V prostorách přeloučského závodu automobilová výroba probíhala již za první republiky,“ uvedl Čírtek.

Avia za poslední měsíce přijala několik desítek nových zaměstnanců, kteří se zaškolují pro finální montáž vozidel, aby byl plánovaný náběh výroby okamžitý a plynulý. Na některé pozice ještě firma hledá vhodné odborníky, například do konstrukce.

Související zprávy

Czechoslovak Group obnoví výrobu vozů Avia během několika měsíců

Stane se tak na jiném místě v Česku. Stěhování technologií, modely, HR, načasování, výrobní plány, nový šéf Avia Motors, R&D, logo, výročí 100 let, osud původního areálu v Praze…
Vydáno: 1.9.2016 00:02

Spolumajitel Tatry koupil Avii

Cena, obnovení výroby, načasování, plán produkce, odbytiště, profil Czechoslovak Group, možné synergie, komentář KPMG…
Vydáno: 24.4.2016 23:53

Ashok Leyland uzavře závod v Česku, výrobu vozů Avia přesune do Indie

Důvody, načasování, HR, výroba na sklad, ukončení členství Avia Ashok Leyland Motors v AutoSAP, obchodní a finanční výsledky…
Vydáno: 6.5.2013 05:53
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017