26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Volkswagen si našel partnera pro nízkonákladové vozy

Memorandum o porozumění, participace Škoda Auto, vývoj platformy pro vozy segmentu B, trhy, načasování, rozšiřování R&D centra v Česku, HR…
Vydáno: 13.3.2017 00:43

WOLFSBURG/BOMBAJ/MLADÁ BOLESLAV (ČTK, Autofox) - Česká automobilka Škoda Auto pravděpodobně bude s indickou automobilkou Tata Motors společně vyvíjet platformu pro nový vůz, který by se uplatnil na indickém trhu. Firmy chystají založení strategické aliance pro společně vyvíjené projekty, vyplývá z memoranda o porozumění, které 10. března podepsaly Volkswagen, Škoda Auto a Tata Motors.

„Na bázi této dohody se prověří možnosti dlouhodobé a strategické spolupráce v jasně definovaných oblastech. Cílem strategické aliance je provázání know-how obou výrobců ve vývoji společných komponentů až po možné koncepty celých vozů,“ uvedly firmy.

„Po úspěšném dokončení konečných dohod zahájí obě společnosti společný vývoj a aktivity v hodnotovém řetězci. Tata Motors na základě spolupráce plánuje představit produkty na indickém trhu, počínaje kalendářním rokem 2019," uvedl indický výrobce automobilů.

Předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier již dříve uvedl, že by mělo jít o platformu pod názvem A0 Entry. Tato nová platforma by měla být určená pro malý dostupný vůz segmentu B (segment A0 dle Volkswagenu), který by se uplatnil na specifickém indickém trhu a dalších rychle rostoucích teritoriích.

„Na společný projekt s Tata Motors se těšíme. Pověření společnosti Škoda Auto odpovědností za projekt potvrzuje důvěru koncernu Volkswagen ve výkonnost značky Škoda. Společně s firmou Tata budeme v příštích měsících specifikovat konkrétní možnosti spolupráce,“ řekl Maier.

Škoda Auto, která již v Indii vyrábí modely Rapid (indická verze), Yeti, Octavia a Superb, bude odpovědná za projekt v rámci dělby práce v koncernu Volkswagen. V první fázi půjde mimo jiné o využití specifické znalosti tohoto trhu a jeho rozvoje.

V rámci projektu vzniknou ve Škoda Auto stovky pracovních míst. Půjde přitom o vysoce kvalifikované profese v oblasti technického vývoje a konstrukce. Projekt bude zajišťovat technologické centrum Škody v Česaně v Mladé Boleslavi. Škoda v rámci technologického centra nedávno otevřela nové středisko vývoje motorů a převodovek, které se v roce 2017 dále rozšíří. Vedle toho disponuje okolními pozemky pro další růst. Jedná také o odkoupení areálu bývalé Akumy, který si v současnosti pronajímá.

„Zamýšleným strategickým partnerstvím koncernu a jeho jednotlivých značek se společností Tata Motors chceme položit základy k tomu, abychom nabídli řešení mobility, adekvátní i zákazníkům na nových, rychle rostoucích automobilových trzích. Pomocí vhodných produktů chceme růst trvale a se ziskem v různých světových regionech. Proto budeme systematicky pokračovat v regionální růstové strategii,“ uvedl generální ředitel Volkswagenu Matthias Müller.

Smluvní rámcové podmínky a mantinely strategické spolupráce mezi koncernem Volkswagen a společností Tata Motors budou v příštích měsících podrobně prověřovány a zpracovány. Než k tomu dojde, dohodly se zúčastněné strany na zachovávání mlčenlivosti.

„Jsme přesvědčeni, že v rámci této spolupráce budou obě automobilky profitovat ze silných stránek svého protějšku vytvářením synergií a vývojem inovativních a chytrých řešení pro Indii a zámořské trhy. To vše se shoduje se snahami společnosti Tata Motors, která chce být připravena na budoucnost (FutuReady) – mimo jiné zaváděním nových technologií, podporou vyšší účinnosti platforem vyplývající z nabídky řešení orientovaných na požadavky našich zákazníků,“ doplnil generální ředitel Tata Motors Günter Butschek.

Související zprávy

Škoda Auto prý plánuje s indickým partnerem nejméně dva produkty

Dotčené modely, načasování, nedávno podepsané memorandum o porozumění…
Vydáno: 9.5.2017 23:16

Maier: Škoda zřejmě získá od Volkswagenu zakázku na vývoj platformy pro nízkonákladové vozy

Segment, trhy, načasování, HR, investice v letech 2017-2018, první elektromobil, kapacitní limity v Evropě, hledání nového šéfdesignéra…
Vydáno: 7.3.2017 23:55

Ráo: Škoda Auto omezí budoucí investice v Indii

Automobilka podle něj odložila projekt malého auta pro místní trh. Firma vyjádření manažera zmírnila. Nejistota v Indii, produktová strategie…
Vydáno: 28.9.2014 22:57

Volkswagen chce v Indii do roku 2020 zvýšit výrobu o 50 %

To by se mělo dotknout také značky Škoda. Výše investice, zvažovaná produkce motorů, prodejní výsledky v zemi…
Vydáno: 17.7.2014 02:42

Hackenberg (Volkswagen): První nízkonákladový model by se mohl vyrábět v Číně, pro Evropu možná nebude

Možnost využití místního partnera, cenová hladina, karosářské verze, zvažované značky, termín rozhodnutí…
Vydáno: 27.1.2013 23:36

Škoda A-Entry: Zatím osm verzí, čtyři karosérie, čtyři značky, čtyři závody

Termíny náběhů jednotlivých modelů, nové továrny Volkswagenu v Číně, výrobní plány pro Škoda Rapid/Seat Toledo, první globální vývojový projekt Škody Auto, konstrukce karosérie…
Vydáno: 2.12.2012 23:15

Hackenberg: Volkswagen plánuje nízkonákladovou značku pro rozvojové trhy

Ta by se měla zařadit pod značky Škoda a Seat. Velikost a cenová hladina prvního modelu…
Vydáno: 26.3.2012 01:21

Škoda Auto spustila v Indii sériovou výrobu sedanu Rapid

Oproti modelu Octavia je o 18 cm kratší a má o necelých 100 litrů menší zavazadelník. Nabízené motory, verze liftback pro Evropu, první foto…
Vydáno: 10.10.2011 03:06

Maruti Suzuki by mohla v Indii vyrábět auta pro koncern Volkswagen

Mateřskou firmou Maruti Suzuki je japonská automobilka Suzuki Motor, ve které Volkswagen začátkem roku 2010 získal podíl…
Vydáno: 6.8.2010 02:38
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017