26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Volkswagen svolává v Rusku přes 43.000 vozů Škoda s automatickou převodovkou

Důvody, modely, roky výroby, detaily opatření…
Vydáno: 14.3.2017 01:43

MOSKVA/MLADÁ BOLESLAV (ČTK) - Německá automobilka Volkswagen svolává v Rusku přes 43.000 automobilů Škoda kvůli možné poruše hydraulických akumulátorů, oznámila 13. března ruská federální agentura Rosstandard. Opatření se týká vozů vyrobených v letech 2012 až 2016 opatřených sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.

„Nejedná se o svolávací akci, ale o servisní kampaň,“ řekla ČTK mluvčí Škoda Auto Alžběta Šťastná. Svolávací akci podle ní automobilka vyhlašuje v případě, kdy je eventuální závada bezpečnostním rizikem pro osádku vozu. Servisní kampaň je vyhlášena tehdy, když možná závada neohrožuje cestující ve voze, dodala Šťastná. Oficiální stanovisko zveřejní podle ní firma 14. března.

Majitelé automobilů budou upozorněni písemně nebo telefonicky, mohou se ale do servisního střediska dostavit i bez výzvy, uvedla agentura. Úprava vozu je bezplatná a dobrovolná, konstatoval Rosstandard s tím, že jde o svolání vozů, jež definuje jako opatření s cílem ochrany zdraví a bezpečnosti spotřebitelů.

Svolání se podle Rosstandardu týká modelů Octavia, Superb, Fabia, Yeti a Rapid, kterých bylo v uvedeném období v Rusku prodáno 43.151. Automobilka podle ruských médií oznámila, že při servisní akci bude obnoveno programové vybavení bloku řízení převodovky. Důvodem je skutečnost, že řídící program možná nepracuje správně, což by mohlo vést k překročení přípustného tlaku v hydrosystému.

Související zprávy

Volkswagen svolává do servisů 57.000 koncernových vozů s převodovkami DSG

Jde o preventivní prohlídku, neboť ne ve všech svolávaných vozech musí být převodovka vadná. Jde o vozy Volkswagen, Audi, Seat i Škoda…
Vydáno: 12.11.2009 13:58
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017