26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Hyundai pozastavila výrobu v jedné továrně v Číně

Lokalita, deklarované důvody, korejsko-čínská politická situace, komentář analytika…
Vydáno: 27.3.2017 22:49

SOUL (ČTK) - Jihokorejská automobilka Hyundai na týden uzavřela jednu ze svých továren v Číně, uvedla firma 27. března. Podle agentury Reuters ohrožuje diplomatické napětí mezi oběma zeměmi její zdejší tržby.

Hyundai uvedla, že od 24. března do 1. dubna uzavřela jednu ze svých továren na výrobu osobních automobilů v provincii Hebei. Chce zkontrolovat výrobní linku a upravit technologii.

Agentura Reuters ovšem připomíná, že Hyundai a další jihokorejské firmy od výrobců kosmetiky po maloobchodní řetězce začínají pociťovat čínskou nelibost kvůli plánované stavbě amerického protiraketového štítu THAAD na jihokorejském území. Čína se obává, že systém bude sledovat i její vojenské aktivity.

Ochlazení v hospodářských vztazích mezi oběma zeměmi je patrné poté, co čínské ministerstvo turismu nařídilo prodejcům zájezdů, aby přestali nabízet cesty do Jižní Koreje. Státní média pak vyzvala k bojkotu jihokorejských výrobků.

Čína pro Hyundai představuje největší trh, prodá zde zhruba 25 % své produkce. Podle analytiků může být příčinou přechodného uzavření továrny snaha o snížení výroby. Prodej v Číně totiž klesá nejen kvůli politickému napětí, ale zvyšuje se i lokální konkurence. Ta sází na levnější varianty sportovně-užitkových vozů (SUV). Jeden z jejích zdejších výrobců, čínská firma Geely, zaznamenal svůj největší zisk za uplynulých osm let, informovala agentura Reuters. Podle Ko Tae-bonga, analytika společnosti Hi Investment & Securities, se čínské tržby Hyundai v březnu 2017 meziročně sníží, ačkoli v lednu a únoru ještě rostly.

Související zprávy

Hyundai a Kia prudce omezily výrobu v Číně

Lokality, prodej v březnu, dopad na dodavatele, aktivity čínské vlády…
Vydáno: 11.4.2017 00:41

Hyundai začne počátkem roku 2010 stavět v Číně svou třetí továrnu

Hyundai nyní disponuje v Číně roční výrobní kapacitou 600.000 aut, přitom letos zde plánuje prodat 500.000 vozů. Nový závod zvýší kapacitu na…
Vydáno: 10.9.2009 16:27
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017