26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

EkoAuto 2017: V Česku proběhne 2. ročník výstavy ekologické dopravy

Lokalita, termín, nomenklatura, vystavovatelé, testovací jízdy, exponáty značek Škoda, Hyundai, Nissan, Smart a Tesla, zánovní CNG vozy od Havex-Auto…
Vydáno: 7.4.2017 01:15

PRAHA (Autofox) - Česká společnost ABF pořádá ve dnech 6. až 9. dubna 2017 v Praze druhý ročník salonu ekologické dopravy EkoAuto. Přehlídka ekologických vozidel a technologií pro čistou mobilitu proběhne v Praze 9 - Letňany v prostorách veletržního areálu PVA Expo Praha.

Výstava je členěna do několika sekcí: Auta na plyn, Elektromobily, Autobusy a kamiony na plyn a elektřinu, Hybridní vozy, Čerpací a nabíjecí stanice (domácí, firemní, veřejné), Motorová paliva: zemní plyn (CNG, LNG), vodík, LPG a biopaliva, Elektrický pohon, baterie a palivové články, Vozidla, infrastruktura a projekty čisté mobility.

Technologie CNG představí na veletrhu společnosti Aquacentrum Praha, Vítkovice Doprava nebo E.ON (Škoda Octavia G-Tec, Smart ForTwo ED, Tesla Roadster) společně s firmou Motor Jikov. Ojeté CNG automobily Škoda (Fabia Combi III CNG, Octavia Combi III G-Tec) v programu Škoda Plus budou k vidění na stánku dealera Havex-Auto. Autobus na CNG předvede Dopravní podnik města Brna. Zkapalněný zemní plyn (LNG) bude zastupovat kamion pro přepravu tohoto paliva od firmy Spolgas. ÚJV Řež vystaví vodíkový autobus TriHyBus postavený ve spolupráci se společností Škoda Electric. TPC Industry Czech Republic (TPCI.cz) přestaví malé komunální vozidlo s akumulátorovým pohonem City. Asociace pro elektromobilitu České republiky (APEL) ukáže elektromobily Peugeot 106, Fido, Trabant a Tesla Model X.

Vystavovatelé nabídnou návštěvníkům zkušební jízdy v elektromobilech Hyundai, Nissan (Leaf, e-NV200) a Tesla, vyzkoušet si budou moci i jízdu na elektromotorce. Dopravní podnik hlavního města Prahy navíc umožní návštěvníkům veletrhu svézt se elektrobusem od stanice metra Letňany na výstaviště PVA Expo Praha.

EkoAuto proběhne po boku veletrhů pro celou rodinu For Family (For Kids, For Pets, For Travel, Aktiv 55+). Autorem veletrhu je Vít Smrčka, šéfredaktor magazínu EnergieInfo.cz. Loňský první ročník byl součástí výstavy Autoshow Praha 2016. Základní vstupné činí 150 Kč. Více informací na EkoAuto.cz.

Související zprávy

Autoshow Praha 2016: Středočeská výstava aut proběhne letos jiný měsíc než vloni, místo zůstane stejné

Termín před autosalonem v Paříži, prezentace vozů dealery, první ročník veletrhu ekologické dopravy EkoAuto, nomenklatura…
Vydáno: 15.8.2016 23:55

For Elektron Motion 2013: V Česku proběhne 1. ročník veletrhu o elektromobilitě

Místo, termín, nomenklatura (elektromobily, hybridy, infrastruktura), doprovodný program, souběžné výstavy, vystavovatelé a exponáty…
Vydáno: 14.11.2013 23:12
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017