26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Hyundai a Kia prudce omezily výrobu v Číně

Lokality, prodej v březnu, dopad na dodavatele, aktivity čínské vlády…
Vydáno: 11.4.2017 00:41

SOUL (ČTK) - Jihokorejské automobilky Hyundai Motor a Kia Motors (Hyundai Group) prodaly v Číně v březnu 2017 o 52 % méně vozů než před rokem, uvedla jihokorejská tisková agentura Jonhap. Obě firmy v březnu kvůli diplomatickému napětí mezi Čínou a Jižní Koreou i pod tlakem rostoucí konkurence prudce omezily čínskou produkci, řekly zdroje agentury Reuters.

Největší světový automobilový trh se na zahraničním prodeji obou korejských výrobců podílí více než 25 %. V březnu tam však obě firmy silně utrpěly protikorejskými náladami, včetně výzev k bojkotu, i sílící pozicí čínských výrobců, jako je Geely. Propad na čínském trhu ohrožuje výdělky jak automobilek, tak jejich domácích dodavatelů.

Hyundai a další jihokorejské firmy pociťují od konce února čínskou nelibost nad plánovanou stavbou amerického protiraketového štítu THAAD na jihokorejském území, který má být zaměřen proti jaderné hrozbě ze Severní Koreje. Čína se ale obává, že systém bude sledovat i její vojenské aktivity. Čínské ministerstvo cestovního ruchu nařídilo prodejcům zájezdů, aby přestali nabízet cesty do Jižní Koreje, a státní média vyzvala k bojkotu jihokorejských výrobků.

Hyundai podle jednoho ze zdrojů zrušila v polovině března druhou směnu na svých třech závodech v Pekingu. Jednu směnu zrušila na svých třech čínských továrnách i Kia, uvedly další zdroje. Automobilky zprávu komentovat odmítly. Hyundai od 24. března na 10 dní uzavřela čtvrtou ze svých továren v provincii Hebei, údajně aby zkontrolovala výrobní linku a upravila technologie.

Související zprávy

Hyundai pozastavila výrobu v jedné továrně v Číně

Lokalita, deklarované důvody, korejsko-čínská politická situace, komentář analytika…
Vydáno: 27.3.2017 22:49
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017