26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Marchionne: FCA již nehledá partnera pro další fúzi

Italská automobilka se zaměří na rozvoj svého podnikatelského záměru. Plán na snížení dluhu, nejistoty…
Vydáno: 18.4.2017 23:39

AMSTERDAM (ČTK) - Italská automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) v současnosti již nehledá partnera pro fúzi a místo toho se zaměří na rozvoj svého podnikatelského záměru, řekl 14. dubna generální ředitel FCA Sergio Marchionne. Změnil tak svá dřívější prohlášení, ve kterých tvrdil, že firma hledá nové partnery. V odpovědích na otázky investorů Marchionne také prohlásil, že FCA nevede žádné jednání o fúzi s německou automobilkou Volkswagen, když ještě v březnu 2017 hovořil o tom, že spojení obou automobilek je možné.

Marchionne již dlouhou dobu prosazuje slučování v automobilovém průmyslu a analytici se zajímají, zda se mu podaří najít partnera pro FCA ještě před jeho odchodem z čela automobilky na počátku roku 2019.

V březnu 2017 Marchionne prohlásil, že Volkswagen, který je jedničkou na evropském trhu, by mohl nakonec souhlasit s jednáním o spojení s FCA kvůli koupi německé automobilky Opel francouzskou automobilkou PSA, druhým největším výrobcem aut v Evropě.

Volkswagen původně odmítal snahy FCA. V březnu 2017 však generální ředitel Matthias Müller připustil, že koncern začal být více otevřený k možnosti spojení a vyzval Marchionneho, aby raději jednal přímo s ním než s tiskem.

FCA v lednu v rámci podnikatelského plánu slíbila, že v roce 2017 sníží o téměř polovinu svůj dluh z 4,6 miliardy eur (122,7 miliardy Kč) na konci roku 2016. Ve snižování dluhu chce pokračovat i v roce 2017, aby byla v lepší pozici pro další případná spojení.

Analytici však stále vyjadřují obavy z vysokého napojení FCA na americký trh, který dosáhl svého vrcholu a ceny se zde začínají snižovat, ale také z nákladů na svolávání aut ke kontrole a možných pokut kvůli emisím, napsala agentura Reuters.

Související zprávy

Marchionne má stále zájem o spojení FCA s GM

A to i po prodeji Opelu firmě PSA. Americká automobilka podle svého prezidenta nemá zájem…
Vydáno: 17.3.2017 01:37

Marchionne nadále usiluje o megafúzi FCA s jinou velkou automobilkou

Fiat Chrysler Automobiles je totiž zatížen jedním z nejvyšších dluhů v automobilovém průmyslu a jeho evropská divize dosahuje jen mírného zisku. Možnosti…
Vydáno: 17.4.2016 23:42

Marchionne prý chce s pomocí investorů přimět GM k fúzi s FCA

Generálního ředitele Fiat Chrysler Automobiles k tomuto postupu měl povzbudit nedávný úspěch skupiny investorů GM, která…
Vydáno: 19.6.2015 01:33

Marchionne plánuje fúzi FCA s jinou velkou firmou

GM jednání odmítla. Jednání s technologickými společnostmi, setkání s šéfy Tesla Motors a Apple…
Vydáno: 4.6.2015 04:25
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017