20.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

VZP chce expandovat v automobilovém pojištění

Licence na povinné ručení od ČNB pro dceřinou firmu, navyšování jmění, současné a nové produkty, načasování, klienti, obchodní plány, cílová skupina…
Vydáno: 23.4.2017 23:48

PRAHA (ČTK, Autofox) - Český pojišťovací dům Pojišťovna VZP požádal Českou národní banku (ČNB) o licenci na poskytování pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení), napsal český deník Hospodářské noviny a potvrdila ČTK mluvčí společnosti Halina Trsková. Zahájení prodeje povinného ručení a havarijního pojištění firma plánuje ještě v roce 2017.

„Naší ambicí je v horizontu několika let získat podíl na trhu pojištění vozidel v řádu jednotek procent,“ uvedla pojišťovna. Vzhledem ke konkurenčnímu prostředí na pojistném trhu nechce prozrazovat předem informace o rozsahu produktů, ceně či zaměření na klienty. Povinné ručení v současnosti poskytuje v Česku 13 pojišťoven.

Pojišťovna VZP je univerzální neživotní pojišťovna. Od roku 1994 byla součástí Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky (VZP), po vstupu Česka do EU v roce 2004 působí samostatně. Poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění či komerční zdravotní pojištění cizinců. VZP jako největší zdravotní pojišťovna v Česku pečuje zhruba o 5,5 milionu lidí (klientů), zmínil deník.

Mezi zákazníky Pojišťovny VZP patří ambasády a velvyslanectví, univerzity, sportovní organizace a kluby, nemocnice a řada firem (Hyundai Motor Manufacturing Czech, Toyota Tsusho Europe, Donghee Czech, Daikin Device Czech Republic, Panasonic, PricewaterhouseCoopers Česká republika).

V dubnu 2017 Pojišťovna VZP uvedla, že navýšila základní kapitál na 300 milionů Kč (11,1 milionu eur). Předtím byl kapitál navýšen v dubnu 2016, a to na 291 milionů Kč (10,8 milionu eur). „Každoročně navyšujeme kapitál, věřím tomu, že se nám brzy podaří stát se středně silnou společností v oblasti pojištění,“ řekl listu předseda představenstva Pojišťovny VZP Robert Kareš.

Pojišťovna VZP patří mezi menší pojišťovny v Česku. V roce 2018 hodlá vybrat pojistné alespoň 500 milionů Kč (18,5 milionu eur), dodal list.

Související zprávy

VZP začíná pronikat to automobilového pojištění

Licence na havarijní pojištění od ČNB, předepsané pojistné v roce 2011, současné produkty a cílová skupina…
Vydáno: 8.2.2012 01:33
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017