20.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Havex a Imofa v roce 2016 zvýšily prodej aut o 6,9 %

Rekordní rok, odbyt nových a ojetých vozů, zájem o jednotlivé značky, investice do modernizace autosalonů, plán pro rok 2017, fleetový byznys, online servisní kalkulátor…
Vydáno: 26.4.2017 01:01

VRCHLABÍ (Autofox) - Česká společnost Havex-Auto prodala v roce 2016 celkem 3659 nových vozů Škoda, 1082 nových vozů Seat a 1288 ojetých vozů. Majetkově spřízněná firma Imofa prodala 1795 vozů značek koncernu Fiat Chrysler Automobiles (Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Abarth, Fiat Professional). Dohromady obě firmy zaznamenaly prodej rekordních 7824 vozidel (+6,9 %) oproti 7316 vozům v roce 2015, uvedla společnost Havex-Auto.

„Obě firmy tak potvrdily své neoddiskutovatelné místo mezi Top 3 nejúspěšnějšími dealerstvími prodávaných značek. Havex-Auto zaznamenal 3. nejvyšší absolutní číslo objemu prodaných nových vozů Škoda, 2. místo u značky Seat a Imofa pak 1. místo v rámci Fiat Group,“ zmínil dále Havex-Auto. V únoru 2017 Škoda Auto udělila firmě v soutěži 'Nejlepší obchodník 2016' ocenění za 2. místo v kategorii 'Ojeté vozy Škoda Plus'.

Havex upozornil, že začátek roku 2016 byl pro mnohé dealery vozů Škoda či koncernu FCA plný otazníků. „Zejména, co se týká fungování během prvního roku ve znamení dokončených přestaveb showroomů do nového designovém hávu, a s tím logicky spojené nutnosti zajištění dostatečné profitability, neboť investice do nového vzhledu znamenala pro většinu dealerů nutnost úvěrového financování. Společnosti Havex-Auto a Imofa na tom nebyly jinak. Investice v řádech desítek miliónů korun u showroomů Škoda a jednotek milionů korun u Imofa představují jistě břemeno na dalších několik let,“ doplnil Havex.

„Rok 2016 nám ukázal, jak silnou skupinou jsme a zároveň kde jsou naše cíle. Rozhodně zde vidím ještě potenciál pro růst. Osobně se domnívám, že při současném stavu společností a trhu je reálných 8000 kusů prodaných vozidel. Zprvu jsem vnímal nervozitu, zda zvládneme úvěrové zatížení na financování přestaveb a stále rostoucí náklady na udržení certifikací Škoda Auto při klesajících maržích. Pokud lze očekávat konstruktivní a dlouhodobou spolupráci importérů, je předpoklad zajistit návratnost investovaných částek v rozumném časovém horizontu. Úspěch v roce 2016 vnímám jako velkou motivaci a příslib pro další období. Rozhodně máme na to v silné konkurenci dále hrát významnou roli, tím jsem si jistý. Máme kvalitní a odborný personál, minimálně v našich regionech jsme dnes již vnímaná silná značka, hledáme a nabízíme zákazníkům vždy nějakou přidanou hodnotu, máme odhodlání uspět, a to je naše největší devíza,“ řekl Jiří Valeš, spolumajitel a finanční ředitel společnosti Havex-Auto. Přesný plán pro rok 2017 činí 8079 vozidel (+3,3 %).

Obě firmy jsou silné jak v prodeji soukromým osobám, tak firmám a leasingovým společnostem „Jasným důkazem kvality a spokojenosti zákazníků je také portfolio firem, které služeb Havex-Auto a Imofa dlouhodobě využívají. Jsou to společnosti Eltodo, Dimension Data, Telmo, FV Plast, Seco Group, Arval CZ, Volkswagen Financial Services (ŠkoFIN), Unicredit Leasing, LeasePlan Česká republika, ALD Automotive, ČSOB Leasing a mnoho dalších,“ uvedla skupina.

Nedávno Havex-Auto spustil mikrostránku Férový servis (FerovyServis.cz) věnující se servisu automobilů. Web obsahuje servisní desatero, on-line kalkulačku a rady řidičům. Fyzickým osobám dealer nabízí Škoda Economy Servis, který poskytuje zvýhodněný servis pro vozy Škoda ve stáří 5 let a více.

Související zprávy

Havex otevřel v Česku svůj první autosalon Škoda dle nového konceptu

Lokalita, mikrostránka s radami ohledně nákupu, údržby a provozu automobilu, záruka 5 let zdarma na nové a zánovní vozy Škoda a Seat…
Vydáno: 29.10.2014 00:01

Škoda Auto připravuje řadu novinek v poprodejních službách

Digitální servis Škoda, Škoda Service Care, Clever Repair, Start Packet, Šeková knížka plná slev, servisní smlouvy, fixní ceny servisních úkonů, varianty a ceny…
Vydáno: 14.1.2014 23:51
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017