26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Bosch prodá divizi startérů

Transakci ještě musí schválit antimonopolní orgány. Kupci, cena, profil divize…
Vydáno: 2.5.2017 23:57

GERLINGEN/STUTTGART (ČTK, Autofox) - Německý výrobce automobilových součástek Robert Bosch se dohodl na prodeji své divize výroby startérů do čínských rukou. Bosch oznámil, že divizi SG Holding koupí konsorcium zahrnující čínské firmy Zhengzhou Coal Mining Machinery Group (ZMJ) a China Renaissance Capital Investment (CRCI). Kupní cena podle konsorcia činí 545 milionů eur (15 miliard Kč). Transakci však ještě musí schválit regulační úřady, upozornila agentura DPA.

Dohoda o koupi byla podepsána 2. května 2017. Podle agentury Reuters se předpokládá, že dohodnutá transakce pomůže divizi SG Holding rozšířit aktivity v Číně, která je největším automobilovým trhem na světě. SG Holding v současnosti zaměstnává téměř 7000 lidí, z toho zhruba 1000 v Německu. Bosch prodá firmu Robert Bosch Starter Motors Generators Holding GmbH, včetně všech dceřiných společností.

"Společnost ZMJ již působí v automobilovém dodavatelském sektoru prostřednictvím různých investičních holdingů. ZMJ je největším čínským automobilovým dodavatelem co se týká startérů a generátorů, stejně jako je největším výrobcem motorových dílů pro užitková a osobní vozidla dle své kapacity. Kupující nyní chce dosavadními aktivitami společnosti Bosch v segmentu startérů a generátorů doplnit své portfolio a použít je pro další internacionalizaci. Finanční investor CRCI, jako dlouhodobý obchodní partner společnosti ZMJ, také podpoří firmu v této akvizici,” zmínila společnost Bosch.

VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017