26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Provoz firmy Sycorex v Česku postihl požár

Nikdo nebyl zraněn. Lokalita, příčina požáru, rozsah a výše škod…
Vydáno: 12.5.2017 00:03

OSTŘEDEK (ČTK, Autofox) - Hasičům se 11. května před 10:00 hodin podařilo lokalizovat požár u českého Ostředku, kde nedaleko dálnice D1 hoří od 10. května odpoledne hala s uskladněnými pneumatikami. Plameny se tak již nešíří. Vyhlášený třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných platí i 11. května. Velitel zásahu z místa odvolal všechny jednotky dobrovolných hasičů, s požárem bojuje několik desítek profesionálních hasičů, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Škodu majitel odhaduje na 110 milionů Kč (4 miliony eur). Požár zřejmě způsobila mechanická závada pásového dopravníku.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové se při požáru nikdo nezranil. Z místa se podle zpravodaje ČTK i 11.května dopoledne valil dým, který byl vidět ze širokého okolí.

V 17:00 hodin na místě stále zasahovalo 13 jednotek, tedy několik desítek hasičů. „Pokračuje rozebírání zasažené hromady drti z pneumatik, obdobně se dohašuje i hala. Ubouraná je už část střechy,“ řekl Holomčík.

Na místě požáru pracuje i těžký kolový nakladač ze Zbirohu, který hořící hromady pneumatik rozhrnuje. V areálu je silážní jáma, kterou hasiči napustili vodou. Do ní nakladač vozí hořící pneumatiky. Ráno bylo na místě 44 kusů techniky.

Středočeským hasičům pomáhají kolegové z Jihlavy a Hlučína, kteří disponují speciální těžkou technikou.

Hala je ze železobetonové konstrukce, podle Holomčíka bude po požáru zřejmě nutná její demolice.

Jde o halu české společnosti Sycorex CR, která se zabývá ekologickou likvidací (recyklací) použitých pneumatik a jejich sekundárním využitím. Firma se zatím nechce k požáru vyjadřovat. „Vyjádření k požáru v areálu poskytnu až po vyřešení a vyšetření situace,“ řekl portálu Deník.cz spolumajitel společnosti Jakub Komárek.

Související zprávy

Sycorex otevřel v Česku závod na zpracování použitých pneumatik

Lokalita, HR, unikátní linka, příjem pneumatik k ekologické likvidaci, výroba granulátu a izolačních produktů, využití…
Vydáno: 29.5.2013 23:57
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017