26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Samuelsson: Volvo Car omezuje vývoj naftových motorů

Některé vývojové projekty budou ukončeny, ostatní pokračovat. Detaily, soustředění na elektrický pohon, první elektromobil…
Vydáno: 17.5.2017 23:46

BERLÍN (ČTK) - Švédská automobilka Volvo Car zastavuje vývoj nových naftových motorů, protože náklady na snižování emisí oxidů dusíku (NOx) jsou příliš vysoké, řekl v rozhovoru pro německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) šéf společnosti Hakan Samuelsson. Volvo Car bude pokračovat ve vývoji dieselových motorů, který byl zahájen v roce 2013.

Současná generace naftových motorů bude vyráběna pravděpodobně do roku 2023. Náklady na vývoj motorů splňujících budoucí normy se však už nevyplatí. Místo toho společnost bude investovat do vývoje elektromobilů a hybridních vozů, řekl Samuelsson. První vůz na ryze elektrický pohon hodlá uvést na trh v roce 2019.

Samuelsson už dříve uvedl, že v důsledku přísnějších norem na emise se ceny naftových osobních automobilů zvýší na úroveň, na níž se hybridní auta stanou atraktivní alternativou.

Průměrné emise CO2 každé evropské automobilky by měly do roku 2021 klesnout na 95 g/km z dnešních 130 g/km.

Podíl osobních automobilů s dieselovými motory na registracích nových osobních aut v Evropě přesahuje 50 % a region je největším světovým trhem těchto aut. Co se týče například modelu Volvo XC90, penetrace naftových vozů činí 90 %.

Podle názoru investiční společnosti Goldman Sachs se přísná opatření regulačních úřadů mohou promítnout do růstu ceny naftového motoru o 300 eur. Přitom už dnes jsou ceny zhruba o 1300 eur nad benzinovými ekvivalenty, napsala agentura Reuters.

Související zprávy

Volvo Car spustilo v Česku prodej hybridů

První model, další plug-in hybridy, parametry a ceny, osmistupňová automatická převodovka Aisin, síť dobíjecích stanic u dealerů, první instalace…
Vydáno: 21.10.2014 22:07
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017