26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Šéf Opelu odstoupil před dokončením prodeje firmy do rukou PSA

Karl-Thomas Neumann však prý považuje prodej Opelu za správný krok. Nástupce, další směřování Neumanna, dokončení transakce…
Vydáno: 12.6.2017 23:22

FRANKFURT (ČTK, Autofox) - Generální ředitel německé automobilky Opel (General Motors) Karl-Thomas Neumann (56, foto 1) odstoupil s okamžitou platností z funkce a nahradí ho dosavadní finanční ředitel Michael Lohscheller (48, foto 2), uvedla firma. Neumann odstoupil ještě před dokončením prodeje firmy do rukou francouzské automobilky PSA.

Neumann zůstane do završení prodeje Opelu členem představenstva, zmínila dále firma. Dodala, že jmenováním Lohschellera do nejvyšší výkonné funkce bude "zajištěna kontinuita" a "plynulý přechod řízení" v době, kdy Opel vypracovává nový strategický plán pro budoucnost v rámci skupiny PSA. Lohscheller se Opelu stará o finance od září 2012.

"Nepokračovat v době, kdy firma přechází do PSA, bylo obtížné osobní rozhodnutí. Hodlám tuto transakci dokončit a pak si vezmu nějaký čas, abych se rozhodl, co dál," uvedl Neumann podle agentury AP.

Neumann podle neoficiálních informací dostal nabídku vrátit se do Volkswagenu a stát se generálním ředitelem Audi. Současným šéfem Audi je Rupert Stadler.

Německý týdeník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) 10. června napsal, že Neumann považuje prodej Opelu automobilce PSA za správný strategický krok, obává se ale, že nový majitel podceňuje rostoucí důležitost elektromobilů. Neumann přešel v roce 2013 z Volkswagenu k General Motors.

GM v březnu 2017 oznámila, že svou evropskou divizi se značkami Opel a Vauxhall prodá PSA za 2,2 miliardy eur. Opel minulý týden uvedl, že prodej by mohl být dokončen 31. července 2017, pokud transakci včas schválí antimonopolní úřady.

Související zprávy

Evropská komise schválila převzetí Opelu firmou PSA

Rozhodnutí komise se týká pouze automobilových aktivit. Rozhodnutí ohledně převzetí finanční divize…
Vydáno: 7.7.2017 00:08

PSA koupí GM Europe za 2,2 miliardy eur

Jde o Opel, Vauxhall a finanční divizi. Finanční partner, očekávané úspory, horizont návratu k zisku, komentáře analytiků KPMG, EY a Kelley Blue Book…
Vydáno: 6.3.2017 23:41

Novým šéfem Opelu bude Karl-Thomas Neumann

Automobilka tak bude mít po tři čtvrtě roce opět řádného generálního ředitele. Neumann přišel z Volkswagenu…
Vydáno: 31.1.2013 22:47
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017