26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Čeští velvyslanci v Evropě nahradí BMW vozy Škoda

V tendru uspěl jeden český dealer značky. Modely, počty aut, frekvence obměny, platnost smlouvy…
Vydáno: 25.6.2017 23:35

PRAHA (ČTK, Autofox) - Čeští velvyslanci v Evropě budou nově jezdit v automobilech Škoda Superb. Vozidla české automobilky Škoda Auto nahradí dosud používané vozy BMW, řekla 23. června ČTK mluvčí Ministerstva zahraničních věcí České republiky (MZV) Irena Valentová. Je to poprvé, co prodejce české automobilky zvítězil v tendru na reprezentativní vozidla pro české velvyslance.

Vozy Škoda jsou na českých ambasádách podle MZV rozšířené, jednotlivé zastupitelské úřady je nakupují podle svých potřeb. Reprezentativní vozy pro velvyslance se ale vybírají v samostatném tendru, který nyní poprvé vyhrála Škoda.

"Dosud ministerstvo zahraničních věcí využívalo vozy značky BMW. Změna oproti dosavadnímu stavu je tedy ve značce vozu," uvedla Valentová. "Jsme rádi, že čeští diplomaté budou moci reprezentovat českou značku, česká auta," řekla k výsledku tendru.

V otevřeném výběrovém řízení zvítězil český prodejce automobilů Přerost a Švorc Auto, který každý rok dodá české diplomacii 55 nových vozů Superb výměnou za původní vozidla, uvedlo 22. června MZV. Obměna aut bude bezplatná. Smlouva zajišťuje české diplomacii reprezentativní vozy pro velvyslance do roku 2021.

Související zprávy

BMW těsně zvítězilo v tendru na bezúplatnou obměnu flotily českého Ministerstva zahraničních věcí

Druhý účastník Škoda Auto totiž nabídl jen o jeden vůz méně. Dosavadní flotila, poptávka a nabídky, detaily kontraktu…
Vydáno: 10.7.2012 01:04
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017