26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Takata vyhlásila bankrot a požádala o ochranu před věřiteli

Firma rovněž oznámila dohodu o prodeji většiny aktiv. Kupec, cena, slib nezavírat žádné závody a nepropouštět, továrny v Evropě včetně Česka…
Vydáno: 26.6.2017 22:48

WASHINGTON (ČTK, Autofox) - Japonský výrobce airbagů Takata požádal v USA a Japonsku o bankrotovou ochranu před věřiteli, oznámila 26. června firma podle agentury AP. Tento krok byl již nějakou dobu očekáván, neboť hospodaření společnosti ochromil celosvětový skandál s vadnými airbagy. Kvůli němu musí firma vyplatit miliardy za odškodné, pokuty a náhrady vadných součástek.

Takata rovněž oznámila dohodu s americkým konkurentem Key Safety Systems (KSS, Ningbo Joyson Electronic Group), která převezme podle agentury Reuters většinu jeho aktiv. Ve společném prohlášení obě firmy uvedly, že KSS za ně zaplatí 1,6 miliardy dolarů (38 miliard Kč).

KSS, která má čínského vlastníka a sídlo v USA, rovněž uvedla, že neuzavře žádný z výrobních závodů firmy Takata a nebude propouštět zaměstnance. V Evropě má firma závody v Německu, Francii, Itálii, Česku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Rusku.

Takata byla založena v roce 1933 a zpočátku vyráběla například lana k padákům či textil. V 60. letech 20. století začala vyrábět bezpečnostní pásy do aut a v 80. letech také airbagy. Postupně se stala světovou dvojkou ve výrobě těchto bezpečnostních prvků do aut.

Související zprávy

Takata prý za několik dní požádá o bankrotovou ochranu před věřiteli

Následně bude údajně usilovat o získání překlenovacího úvěru od jedné japonské banky. Vyjádření firmy…
Vydáno: 22.6.2017 23:35

Takata prý chystá vyhlášení bankrotu

V rámci restrukturalizačního plánu údajně přestane vyrábět nafukovače airbagů a ostatní produkty bude prodávat pod novou značkou. Partneři, načasování, dohoda s americkou vládou…
Vydáno: 18.6.2017 22:48
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017