26.7.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Evropská komise schválila převzetí Opelu firmou PSA

Rozhodnutí komise se týká pouze automobilových aktivit. Rozhodnutí ohledně převzetí finanční divize…
Vydáno: 7.7.2017 00:08

BRUSEL (ČTK) - Evropská komise schválila 5. července plánované převzetí německé automobilky Opel francouzskou automobilkou PSA. Komise dospěla k závěru, že dohodnutá transakce nevyvolává žádné obavy ohledně narušení hospodářské soutěže na příslušných trzích. Opel je nyní součástí americké automobilky General Motors (GM).

Společnost PSA, která vyrábí automobily Peugeot, Citroën a DS, se díky převzetí stane druhým největším automobilovým koncernem v Evropě za německou společností Volkswagen.

Opel spojuje evropské aktivity GM pod značkami Opel a Vauxhall. GM se v březnu 2017 dohodla, že ztrátové evropské aktivity prodá firmě PSA za 2,2 miliardy eur (57,4 miliardy Kč).

GM podle dřívějších informací obdrží 1,3 miliardy eur za výrobní aktivity Opelu a dalších 900 milionů eur za evropskou finanční divizi. PSA a GM upozornily, že toto rozhodnutí komise se týká pouze automobilových aktivit. Rozhodnutí ohledně převzetí finanční divize se podle nich očekává ve 2H 2017, napsala agentura AP.

"Dnes jsme učinili důležitý krok," uvedl 5. července výkonný viceprezident PSA Patrice Lucas. Dodal, že týmy firem PSA a GM se nyní soustředí na splnění dalších podmínek, které jsou potřebné k dokončení transakce.

Související zprávy

Šéf Opelu odstoupil před dokončením prodeje firmy do rukou PSA

Karl-Thomas Neumann však prý považuje prodej Opelu za správný krok. Nástupce, další směřování Neumanna, dokončení transakce…
Vydáno: 12.6.2017 23:22

PSA koupí GM Europe za 2,2 miliardy eur

Jde o Opel, Vauxhall a finanční divizi. Finanční partner, očekávané úspory, horizont návratu k zisku, komentáře analytiků KPMG, EY a Kelley Blue Book…
Vydáno: 6.3.2017 23:41

PSA se prý dohodla s GM na koupi Opelu

Automobilky se k informaci nevyjádřily. Schválení správní radou PSA, oznámení transakce, odložené setkání se zaměstnanci, očekávané úspory…
Vydáno: 5.3.2017 21:01
VYBRANÉ ČLÁNKY


NÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky16.652
Návštěvy8.276
Unikátní návštěvníci4.191
Zdroj: Google Analytics, červen 2017