19.8.2017 Česky English
PŘIHLÁŠENÍ
Jméno: Heslo:

Volkswagen prý chystá obměnu více než poloviny představenstva Audi

Automobilky se k informaci nevyjádřily. Dotčení manažeři a pozice, údajné důvody, nástupci, načasování…
Vydáno: 7.8.2017 23:18

MNICHOV (ČTK) - Německou automobilku Audi čekají rozsáhlé změny ve vedení, ze sedmičlenného představenstva by měli odejít čtyři lidé, řekly 28. července agentuře Reuters zdroje obeznámené se situací.

O plánovaných změnách ve vedení Audi informoval i německý list Manager Magazin, podle kterého Volkswagen tímto způsobem reaguje na skandály kolem Audi a na zaostávání značky za domácími konkurenty Mercedes a BMW. V posledním roce a půl podle listu vyplouvají na světlo stále další podrobnosti ohledně role Audi v aféře kolem falšování testů emisí (Dieselgate). Audi i Volkswagen teď navíc čelí podezření z kartelových dohod s dalšími německým automobilkami.

Šéf představenstva Audi Rupert Stadler už delší dobu čelí kritice za způsob, jakým řeší důsledky aféry kolem testů emisí. Dozorčí rada mu ale v květnu 2017 prodloužila kontrakt. Podle zdrojů agentury Reuters by nyní místo Stadlera měli o funkce v představenstvu Audi přijít finanční ředitel Axel Strotbeck, šéf výroby Hubert Waltl, personální ředitel Thomas Sigi a šéf prodeje Dietmar Voggenreiter. Jejich nástupci prý ještě nebyli jmenováni.

List Manager Magazin tvrdí, že tuto čtveřici o jejím chystaném odvolání 26. července informoval generální ředitel Volkswagenu Matthias Müller. Představitelé Audi a Volkswagenu se nicméně k informacím agentury Reuters a listu Manager Magazin odmítli vyjádřit.

Mnichovská prokuratura začátkem června 2017 oznámila, že se rozhodla rozšířit vyšetřování automobilky Audi, které zahájila kvůli podezření z podvodu kolem emisí naftových vozů. Rozšířením vyšetřování reagovala na zprávu, že německé úřady odhalily nezákonný software pro manipulaci s testy emisí v naftových automobilech Audi A8 a Audi A7. Zjištění se týká zhruba 24.000 vozů vyrobených v letech 2009 až 2013 a prodaných v Německu a dalších evropských zemích.

Americká vláda v červenci obvinila bývalého manažera automobilky Audi (Giovanni Pamio, 60), že nařídil zaměstnancům vytvořit software umožňující falšovat testy emisí naftových aut. Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že software umožňující manipulovat s testy emisí nainstaloval do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě.

Související zprávy

Šéf Opelu odstoupil před dokončením prodeje firmy do rukou PSA

Karl-Thomas Neumann však prý považuje prodej Opelu za správný krok. Nástupce, další směřování Neumanna, dokončení transakce…
Vydáno: 12.6.2017 23:22

EPA prý vyšetřuje Audi kvůli možným manipulacím s emisemi CO2

Subjekty se k informaci nevyjádřily. Problematický software automatické převodovky, komentář automobilky, šetření v Německu…
Vydáno: 18.11.2016 04:13

Šéf výzkumu a vývoje Audi opouští firmu

Stefan Knirsch odchází s okamžitou platností po konzultaci s dozorčí radou. Automobilka naznačila možnou souvislost s Dieselgate, nástupce neoznámila…
Vydáno: 26.9.2016 23:05

Dieselgate: Inženýr Volkswagenu se v USA přiznal k podílu na emisním skandálu

Jde o dlouholetého zaměstnance automobilky, který se stane spolupracujícím obviněným. První obviněný v USA, hrozící trest, vynesení rozsudku…
Vydáno: 11.9.2016 22:28

Dieselgate: Systém pro falšování emisí vozů koncernu Volkswagen prý vyvinulo Audi

Firmy se k informaci nevyjádřily. Inženýři Audi údajně vytvořili manipulativní software již v roce…
Vydáno: 19.4.2016 23:38

Dieselgate: Německo vyšetřuje manažery Volkswagenu a Audi

Zpřesnění dřívějšího vyjádření prokuratury, vyšetřování ve Francii a Austrálii…
Vydáno: 1.10.2015 21:46
VYBRANÉ ČLÁNKYNÁVŠTĚVNOST
Zobrazené stránky14.321
Návštěvy6.852
Unikátní návštěvníci3.389
Zdroj: Google Analytics, červenec 2017